живот

Докторите инсистираат на балансиран појадок: Правилен појадок е важен за телото

Докторите инсистираат на балансиран појадок: Правилен појадок е важен за телото

„Најпаметната работа за нас е да го откажеме појадокот, и нашиот прв оброк да го имаме кога всушност ќе почувствуваме глад“, изјави доктор Оз, додека итнетвјуираните експерти се согласни дека правилниот појадок треба да биде избалансиран и лесен

Агенда
Агенда на Турција и агенда во светот, програми на лидери и меѓународни активности на страницата за Агенда.
Единствениот фризерски салон во минибус има клиенти низ цела Европа
23.12.2019

Единствениот фризерски салон во минибус има клиенти низ цела Европа

Откако девет години води фризерски салон во Ротердам, 28-годишниот Тетик, со потекло од Турција, одлучи кариерата да ја продолжи и како сопственик на подвижен салон што го опремил во родната Турција

Несекојдневна случка: Полицаец ја сопрел сопругата и ѝ пишал казна
22.12.2019

Несекојдневна случка: Полицаец ја сопрел сопругата и ѝ пишал казна

По прегледот на документите, установил дека кај неа не биле уредни документите поврзани за LPG-системот, вграден во автомобилот

Од Сирија до Велика Британија, единствената приказна за еден млад бегалец
19.12.2019

Од Сирија до Велика Британија, единствената приказна за еден млад бегалец

Кога имал 15 години, неговото училиште било затворено како последица на сириската граѓанска војна, при што тој бил принуден да го прекине своето образование. Поради тоа одлучил да го напушти својот роден град Алепо и да замине на студии

Најстариот пар во светот ќе ја прослави 80-годишнината од бракот
16.12.2019

Најстариот пар во светот ќе ја прослави 80-годишнината од бракот

105-годишната Шарлот и 106-годишниот Џон, кои се во брак веќе 80 години, се најдолгата брачна двојка во светот

Во Москва се отвора најголемиот тематски парк во Европа
14.12.2019

Во Москва се отвора најголемиот тематски парк во Европа

„Тоа е вистински град само што насекаде е покриен со стаклен покрив бидејќи сакавме нашите гости да се чувствуваат пријатно при сите временски услови и сезони...“