спорт

Озил: „Сакам да останам во Арсенал по тешкиот период“

Озил: „Сакам да останам во Арсенал по тешкиот период“

Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил, изјави дека му е многу подобро откако на клупата дошол Микел Артета, и дека се радува на идните предизвици меѓу „топџиите“

Агенда
Агенда на Турција и агенда во светот, програми на лидери и меѓународни активности на страницата за Агенда.
Давид Силва преминува во клубот на Бекам, Интер Мајами
05.01.2020

Давид Силва преминува во клубот на Бекам, Интер Мајами

33-годишниот Силва веќе постигнал устен договор со екипата на Интер Мајами, новиот американски клуб чиј сопственик е Дејвид Бекам, па богатата кариера ќе ја продолжи во МЛС-лигата

НБА: Хјустон Рокетс и Лос Анџелес Лејкерс до победа благодарение на своите ѕвезди
04.01.2020

НБА: Хјустон Рокетс и Лос Анџелес Лејкерс до победа благодарение на своите ѕвезди

- Џејмс Харден со трипл-дабл и 44 поени и Ентони Дејвис со дабл-дабл и 46 поени им ги донесоа победите на Хјустон Рокетс и на Лос Анџелес Лејкерс

Ибрахимовиќ: „На 38 години имав повеќе понуди отколку на 28“
03.01.2020

Ибрахимовиќ: „На 38 години имав повеќе понуди отколку на 28“

- „Милан ми ја врати среќата што играм фудбал по Барселона. Доаѓам да ја подобрам ситуацијата“, рече Ибрахимовиќ

Ибрахимовиќ и официјално потпиша за Милан
03.01.2020

Ибрахимовиќ и официјално потпиша за Милан

- Ибрахимовиќ потпиша договор со „Росоњерите“ до крајот на сезоната, со опција за продолжување на соработката

Дејан Кулушевски за 35 милиони евра премина во Јувентус
03.01.2020

Дејан Кулушевски за 35 милиони евра премина во Јувентус

- Кулушевски, репрезентативец на Шведска по потекло од Северна Македонија, оваа сезона во дресот на Парма одигра 17 натпревари и постигна 4 погодоци и 7 асистенции.