Politikë

Meta: Kam mbrojtur parimet kushtetuese dhe pluralizmin politik

Meta: Kam mbrojtur parimet kushtetuese dhe pluralizmin politik

Presidenti Meta, në një konferencë për mediat, ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, për komisionin hetimor ndaj tij dhe për dekretin e tij për anulimin e zgjedhjeve vendore

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Kosovë, partitë politike vendosin të shpërbëjnë Kuvendin më 22 gusht
05.08.2019

Kosovë, partitë politike vendosin të shpërbëjnë Kuvendin më 22 gusht

“E vetmja zgjidhje në momentin kur ka dilema apo situata çfarëdo qofshin ato janë qytetarët e vendit tonë, do të thotë, janë zgjedhjet”, tha Veseli

Zaev-Borisov: Sfidat tona i zgjidhim pa ndërmjetës
01.08.2019

Zaev-Borisov: Sfidat tona i zgjidhim pa ndërmjetës

Kryeministri bullgar Borisov tha se brenda dy viteve pas nënshkrimit të marrëveshjes mes dy shteteve, u realizuan gjëra të cilat më parë ishin të paimagjinueshme

Rama: Mbetet prioritare që të fokusohemi tek investimet
30.07.2019

Rama: Mbetet prioritare që të fokusohemi tek investimet

Pyetjes nëse është diskutuar për luftën kundër organizatës terroriste FETO, gjatë takimeve me ministrin e Brendshëm turk, Süleyman Soylu, që vizitoi Shqipërinë disa ditë më parë, Rama iu përgjigj: “Patjetër kemi diskutuar, po"

"Kosova në zgjedhje të parakohshme, Thaçi vazhdon dialogun me Vuçiçin"
23.07.2019

"Kosova në zgjedhje të parakohshme, Thaçi vazhdon dialogun me Vuçiçin"

Politologu Tahiri thotë se Kosovën e presin zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe atë në shtator, ndërsa sipas politologut Halimi, dorëheqja e Haradinajt ka thjeshtësuar gjërat sa i përket dialogut

Haradinaj dorëzoi letrën e dorëheqjes në Kuvendin e Kosovës
22.07.2019

Haradinaj dorëzoi letrën e dorëheqjes në Kuvendin e Kosovës

Siç njoftohet nga Kuvendi i Kosovës, letra e dorëheqjes menjëherë u është përcjellë anëtarëve të Kryesisë së Kuvendit dhe përfaqësuesve të grupeve parlamentare