Sport

Befasi në Australian Open, Wiliams mposhtet në xhiron e tretë

Befasi në Australian Open, Wiliams mposhtet në xhiron e tretë

Wang, momentalisht tenistja e 29-të në botë, pas ndeshjes tejet të barabartë arriti të fitojë me 6:4, 6:7 dhe 7:5 për fitoren e saj më të madhe në karrierë

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Xavi: Ëndrra ime është që një ditë të drejtoj Barcelonën
12.01.2020

Xavi: Ëndrra ime është që një ditë të drejtoj Barcelonën

"Unë nuk e fsheh ëndrrën time për të qenë trajner i Barcelonës një ditë, do të doja të drejtoja ekipin. I mbështes ata dhe ëndrra ime është të drejtoj Barcelonën, ​​por tani i tërë përqendrimi im është te Al-Sadd”, tha Xavi

Futboll, sulmuesi turk Cenk Tosun huazohet në Crystal Palace
10.01.2020

Futboll, sulmuesi turk Cenk Tosun huazohet në Crystal Palace

Crystal Palace nënshkroi marrëveshje me Tosun për huazimin e tij për gjysmë sezoni nga klubi tjetër anglez i Premier Ligës, Everton

NBA, Rockets me fitore ndaj Hawks
09.01.2020

NBA, Rockets me fitore ndaj Hawks

James Harden i Rockets shënoi 41 pikë, 10 asiste dhe 10 kërcime ndërsa në radhët e Hawks, Trae Young shënoi 42 pikë, 13 kërcime dhe 10 asiste

Federer, Nadal dhe Williams ndeshje bamirësie për viktimat e zjarreve në Australi
08.01.2020

Federer, Nadal dhe Williams ndeshje bamirësie për viktimat e zjarreve në Australi

Federer, Nadal dhe Williams si dhe Nick Kyrgios, Stefanos Tsitsipas, Naomi Osaka dhe Caroline Wozniacki, do të marrin pjesë në ngjarjen e bamirësisë më 15 janar

Nuk ka asnjë prolongim të Australian Open pavarësisht zjarreve
07.01.2020

Nuk ka asnjë prolongim të Australian Open pavarësisht zjarreve

Cilësia e ajrit në Melburn është përshkruar si "shum e pashëndetshme", por organizatorët e turneut kanë përfshirë masa shtesë për të mundësaur mbajtjen e turneut në kohë