Turqia

OKB-ja dërgon 22 maune me ndihma humanitare në Idlib

OKB-ja dërgon 22 maune me ndihma humanitare në Idlib

Maunet me ndihma humanitare sot kaluan përmes vendkalimit kufitar në vendin Reyhanli në qytetin turk Hatay. Ndihma humanitare do t’u ndahet banorëve në idlib dhe vendeve përreth

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Turqi, arrestohen 40 të dyshuar për lidhje me FETO-n
24.01.2020

Turqi, arrestohen 40 të dyshuar për lidhje me FETO-n

Pjesëtarët e dëbuar të policisë u arrestuan në provincat Konya, Gaziantep, Kayseri, Adiyaman, Adana, Trabzon, Yozgat, Bursa dhe në kryeqytetin Ankara

"Po të mos çlirohej, Afrini do të bëhej qendra më e madhe e drogës në botë nga PKK-ja"
24.01.2020

"Po të mos çlirohej, Afrini do të bëhej qendra më e madhe e drogës në botë nga PKK-ja"

"Po të mos e zhvillonim operacionin 'Dega e Ullirit' në Afrin, qyteti do të bëhej qendra më e madhe e drogës në botë nga ana e PKK-së", tha Soylu

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mbërrin në Stamboll
24.01.2020

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mbërrin në Stamboll

Pritet që Merkel në Stamboll të zhvillojë një sërë takimesh, ku dhe në takimin me presidentin Erdoğan do të bisedojnë për marrëdhëniet bilaterale midis dy vendeve

Pasagjerët që vijnë nga Kina në Turqi do të kontrollohen me kamera termike
23.01.2020

Pasagjerët që vijnë nga Kina në Turqi do të kontrollohen me kamera termike

Në mbledhje është vendosur që për të gjitha fluturimet që vijnë nga Kina të merren masat për kontroll të sëmundjeve ngjitëse, mbushjen e formulareve për informacion të pasagjerit, si dhe informimin e stafit në terren

Merkel nesër për vizitë në Turqi
23.01.2020

Merkel nesër për vizitë në Turqi

Departamenti për komunikim në Kabinetin e presidentit turk njoftoi se presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Merkel do të bisedojnë për marrëdhëniet bilaterale të dy vendeve